Odkwaszanie i odrobaczanie wg dr Horaka – kuracja odchudzająca

  

Odkwaszanie:

   Zakwaszenie to utrata równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Może ono być spowodowane złą dietą, długotrwałym stresem, nagromadzeniem w organizmie toksyn i metali ciężkich.

   Kuracja czeskiego lekarza Otto Horáka ma na celu skutecznie i trwałe przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, gwarantującej prawidłowy przebieg procesów metabolicznych. Proces ten odbywa się dzięki diecie, ruchowi oraz odpowiedniej suplementacji. Podczas kuracji organizm pozbywa się toksyn i reguluje metabolizm.

    Organizm zakwaszają m.in.: mięso, cukier, kawa, alkohol, napoje gazowane, jajka, nabiał (oprócz mleka i tłuszczów), produkty z białej mąki.

    Pokarmy zasadowe (alkaliczne) m.in.: niektóre owoce, większość warzyw, migdały, kasza jaglana, twaróg, zielona herbata, woda mineralna.

Uwaga: silne zakwaszenie powoduje – stres: nasz organizm wytwarza w sytuacjach stresowych hormon – kortyzol, będący sygnałem do ucieczki. Organizm zajęty skupianiem się na ucieczce zaniedbuje pracę innych narządów, np. układu pokarmowego czy hormonalnego. Przewlekły stres sprzyja przybieranie na wadze. Stres jest także wrogiem szczupłej sylwetki!

Dzięki kuracji doktora Horáka doprowadzisz ciało do pełnej harmonii i zdrowia,

schudniesz i poprawisz swój wygląd i samopoczucie.


Odrobaczanie:

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pasożyty w ciele człowieka są plagą i zagrożeniem dla jego zdrowia.

   Odrobaczanie to pozbywanie się pasożytów żerujących w organizmie. Są to nie tylko robaki, ale i bakterie, wirusy, grzyby i drożdżaki.


 Badanie składu ciała analizatorem Omron Body:

  • tkanka tłuszczowa
  • tłuszcz trzewny
  • wskaźnik masy ciała (BMI)
  • mięśnie szkieletowe